Ege’de korku dolu anlar: Sürüklenen feribota müdahale ediliyor

Muğla’nın Bodrum ilçesine 7 mil uzaklıktaki Yunanistan’a ait İstanköy Adası’nda bugün akşam saat 16.00’de yaklaşık 80 yolcusu ile Bodrum’a gelmek üzere yola çıkan Sea Star Marki isimli feribot Ege Denizi’nin ortasında Kara Ada açıklarında motor arızası yaptı.

Arıza nedeniyle rüzgar ve akıntının etkisi ile açık denize sürüklenen feribottaki yolcular kendilerine bilgi verilmediğini iddia ederek Bodrum’daki sahil güvenliği aradıklarını ve yardım istediklerini belirtti.

“DENİZİN ORTASINDA SÜRÜKLENMEYE BAŞLADIK”

Dünyanın En Güzel Koyları Birliği’nin genel sekreteri turizmci Galip Gür, SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada “Deniz ortasında bir gürültü ile durduk, kimse bilgi vermedi, sürüklenmeye başladık, ardından motor arızası var dediler, bizde Bodrum’daki sahil güvenliği arayıp yardım istedik. Şu anda iki Türk sahil güvenliği ve Kıyı Emniyeti’ne ait römorkor ile Bodrum’a doğru bizi çekiyorlar” dedi.

Bodrumlu su sporları işletmecisi Coşkun Demircan ise “Denizin ortasında yaklaşık 1,5 saat sürüklendik, kimse bize bilgide vermedi. Motor arızası olduğunu öğrendik. Şimdi iki sahil güvenlik denetiminde römorkor feribotu Baodrum’a çekiyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x