Enkaz başında bisküviyle beklemişti: Şerif Amca, vefat etti

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu Hatay’da, eşi ile 3 çocuğunu kaybeden ve enkaz başında beklediği sırada verdiği röportajla gündem olan depremzede Şerif Ölmez, hayatını kaybetti.

Hatay’ın Altınözü ilçesinde, 48 yaşındaki eşi Halime Ölmez ile çocukları 14 yaşındaki Cansu, 16 yaşındaki Savaş ve 3 yaşındaki Oktay Ölmez’i kaybeden Şerif Ölmez, 19 Aralık’ta nefes darlığı şikayeti ile Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne getirildi.

Solunum cihazına bağlanan Ölmez, buradan Reyhanlı ilçesindeki özel bir hastaneye sevk edildi. Yoğun bakıma alınan ve burada kalbi duran Ölmez, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

Ölmez’in cansız bedeni, dün Altınözü ilçesi Hacıpaşa Mahallesi Mezarlığı’na, eşi ile çocuklarının mezarlarının yanına defnedildi.

“KANSER OLDUĞUNU DEPREMDEN 2 AY SONRA ÖĞRENDİK”

Ölmez’in kızı Hülya Karataş, babasının kardeşlerinin ve annesinin acısına dayanamayarak hayatını kaybettiğini söyledi. Karataş, “Acımız çok büyük, depremle başladı her şey. Kardeşlerimi, annemi kaybettikten sonra babacığımda rahatsızlandı. Acıya dayanamadı ve rahatsızlandı. Öğrendiğimizde yıkıldık ama kendisi bilmiyordu rahatsızlığını. Çok erken oldu gidişi, hasretlerine dayanamadı. Kanser olduğunu depremden 2 ay sonra öğrendik. Karaciğer kanseriydi.” diye konuştu.

ÇOCUKLARINA BİSKÜVİ ALMIŞTI

Ölmez, 6 Şubat’ta gece bekçisi olarak çalıştığı iş yerinden çıkıp geldiği evinde, ailesinin enkaz altında olduğunu öğrenmiş ve elinde çocuklarına aldığı bisküviyle evinin önünde verdiği röportajla Türkiye gündemine oturmuştu.

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x