Turistik Doğu Ekspresi Hayali Kuranlara Kötü Haber: Bilet Fiyatları Yeni Yılda Resmen Uçacak

Ankara’dan başlayıp Kars’da sona eren Turistik Doğu Ekspresi gezi severlerin en çok tercih ettiği rotalardan birisi. Özellike kış aylarının en popüler rotalarından birisi olan Turistik Doğu Ekspresi, her yıl yüzlerce kişiyi ağırlıyor. Ancak bilet fiyatları yıllar geçtikçe cep yakmaya başladı. Turistik Doğu Ekspresi bilet fiyatlarının yeni yılda ise 4 katına çıkması bekleniyor. 

Peki Turistik Doğu Ekspresi bilet fiyatları ne kadar olacak?

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/turistik-dog…

Ankara’dan başlayıp Kars’a kadar giden Turistik Doğu Ekspresi son yıllarda oldukça popüler.

İlk yıllarda vatandaşların yalnızca ulaşım amaçlı kullandığı Doğu Ekspresi son yıllarda turistik bir hal aldı. Birçok ilden vatandaşın ilgi gösterdiği bu turistik sefer, yolculuk boyunca eşsiz manzaralara ev sahipliği yapıyor.

Ancak Turistik Doğu Ekspresi’nin popüler olmasıyla bilet fiyatlarının artmaya başlaması da kaçınılmaz oldu.

Turistik Doğu Ekspresi’ne bireysel bilet satın alabiliyorsunuz elbette. Ancak bunun için oldukça şanslı bir gününüzde olmalısınız. Zira turizm şirketleri, biletleri satışa çıkar çıkmaz kapatıyor adeta.

Bilet bulmanın oldukça zor olduğu bu turistik seferlerin bilet fiyatları da cabası.

Turistik Doğu Ekspresi’nin 2023 bilet fiyatları 1.550 TL’den başlıyor. Bu sezon için bilet fiyatlarında ise “sabit uygulama” yerine değişken politika uygulanacağı açıklanmıştı.

Bakan Abdulkadir Uraloğlu, bu sene yaptığı açıklamalarda Turistik Doğu Ekspresi için bu sezon sabit fiyat uygulaması yerine ekonomik şartlar, işletme maliyeti ve talep durumu dikkate alınarak değişken fiyat politikasına geçildiğini belirtmişti. 

2023 yılında bilet fiyatları ise 1550 TL’den başlıyor.

Yeni yılda Turistik Doğu Ekspresi bilet fiyatları ise yaklaşık 4 katına çıkacak. Yeni fiyatlandırmada bilet fiyatları 6.000 TL’yi görecek.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, Turistik Doğu Ekspresi bilet fiyatları yeni sezonda 6.000 TL’yi bulacak. Buna göre, bilet fiyatlarına son 4 yılda yüzde 4.185, son 2 yılda ise yüzde 823 zamlandığı belirtiliyor.

Geçtiğimiz sezonda toplam 86 seferle 20 binden fazla yolcunun seyahat ettiği bu turistik sefer, bu sezonda ise özel günlerde ek seferler ile hizmet verecek.

Yeni sezonda Ankara-Kars yönünde 42, Kars-Ankara yönünde de 42 olmak üzere toplam 84 sefer yapılacağı, bayram, sömestr, yılbaşı gibi özel günler için de Doğu Ekspresi’nde ek seferler yapılacağı duyurulmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x